Close

Vice výsledků

Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

Zpověď prohnilého bankéře

Crésus

247 

Dějová linka knihy, jejíž autor se skrývá za pseudonymem a která v roce 2009 vzbudila mimořádnou pozornost francouzské i světové veřejnosti, je jednoduchá: druhý nejvyšší představitel blíže nejmenované banky si na základě informací získaných od své call girl a svých kontaktů složí mozaiku, která mu napovídá, že dojde k finančnímu krachu.

Není skladem

Katalogové číslo: 9788072602704 Kategorie: , Překladatel: Jiří Našinec
Originální název: Confessions d’un banquier pourri
Počet stran: 184
Typ vazby: brožovaná
Rok vydání: 2013
ISBN: 978-80-7260-270-4
Autor:Crésus

Dějová linka knihy, jejíž autor se skrývá za pseudonymem a která v roce 2009 vzbudila mimořádnou pozornost francouzské i světové veřejnosti, je jednoduchá: druhý nejvyšší představitel blíže nejmenované banky si na základě informací získaných od své call girl a svých kontaktů složí mozaiku, která mu napovídá, že dojde k finančnímu krachu. Svou předvídavost, analytické schopnosti a znalost prostředí pak využije k vlastnímu nezákonnému obohaceni.

Hlavním a největším přínosem knihy je dokonalý a v rámci možností daných složitostí tématu srozumitelný popis praktik světa vysokých financí. Nejen přetahování na mezinárodní úrovni o bankovní tajemství, finanční operace, které se více podobají ruletě než čemu jinému, způsob investování, konkurence mezi bankami, jejich metody k získávání velkých i malých zákazníků a všechny ostatní triky tohoto zcela uzavřeného, ale rovněž prakticky všemohoucího světa. Pozoruhodné jsou i drobné portréty jednotlivých finančníků, jednotlivosti jejich soukromých životů, které neupadají na domovnickou úroveň, ale dokreslují obecný stav věci v tomto oboru. Děj je zasazen do přesně vymezeného časového rámce před krachem na burze roku 2008 a pádem Lehman Brothers a výsledný obraz působí velmi hrozivě. Všude, kde autor může, uvádí skutečna jména, což mu přidává na důvěryhodnosti. Tématu a požadovanému záměru zcela odpovídají zvolené prostředky. Jazyk je věcný a přesný, styl nesentimentální, v dobrém slova smyslu cynický, funkční.
 

Další informace

Autor

ISBN

Rok vydání

Překladatel

Pořadí vydání

Typ vazby

Počet stran

Originální název

Autor

Crésus

Ukázka z knihy

Stáhnout
Crésus: Zpověď prohnilého bankéře

Kniha Zpověď prohnilého bankéře, kterou v minulých dnech vydalo nakladatelství Prostor, je X. sice fikcí, ale řekněme fikcí nikoliv totální, a to nejen proto, že v ní vystupují existující postavy bankovního a politického světa. Její hlavní dokumentární hodnota nejspíš tkví v popisu mechanismů velkého „hravého a dravého“ bankovního sektoru v období těsně předtím, než po prázdninách roku 2008 spadla klec a četné finanční domy šly do kolen.

Přečíst celý text

Crésus: Zpověď prohnilého bankéře

Román o bankovní krizi by mohl vyvolat revoluci Citátem ze Zjevení sv. Jana „Napiš tedy, co jsi viděl - to, co jest, i to, co se má stát potom“ uvedl francouzský autor, skrývající se pod pseudonymem Crésus, svůj atraktivní a navýsost cynický román Zpověď prohnilého bankéře.

Přečíst celý text

Crésus: Zpověď prohnilého bankéře

Pod pseudonymem Crésus popsal anonymní francouzský autor příběh bankovního úředníka Damiena v době krachu na burze v roce2008 a pádu americké banky Lehman Brothers. Využil ho k vytunelování banky, v níž se dopracoval na pozici muže číslo dva. Jde o cynický pohled člověka, který vyrostl ve „stínu harému peněz“.

Přečíst celý text