Close

Vice výsledků

Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

Soumrak otců

Luigi Zoja

497 

Obrovský počet dětí na celém světě vyrůstá bez otce. Luigi Zoja zkoumá příčiny tohoto jevu a vysvětluje jeho podíl na sociálních a psychologických problémech lidstva. Využívá přitom své znalosti antropologie, kulturních dějin, literatury i vlastní profese jungovského psychoanalytika.

Není skladem

Překladatel: Olga Čaplyginová, Petr Patočka
Originální název: Il gesto di Ettore
Počet stran: 328
Typ vazby: vázaná
Rok vydání: 2022
ISBN: 978-80-7260-551-4 Kategorie:

Obrovský počet dětí na celém světě vyrůstá bez otce. Luigi Zoja zkoumá příčiny tohoto jevu a vysvětluje jeho podíl na sociálních a psychologických problémech lidstva. Využívá přitom své znalosti antropologie, kulturních dějin, literatury i vlastní profese jungovského psychoanalytika. Otcovství definuje v opozici k instinktivnímu mateřství, jako projev vůle a záměru, a vyzdvihuje na něm především jeho společenskou roli. Soumrak otců má co říci každému, kdo se zajímá o psychologické pozadí dnešní doby a o kulturní dějiny Západu. A samozřejmě všem, kteří chtějí hlouběji proniknout k postavě otce a k fenoménu otcovství. Kniha získala italskou literární cenu Premio Palmi, americkou vědeckou cenu Gradiva Award a byla přeložena do dvanácti jazyků. 

 

Luigi Zoja (1943) je přední italský psychoanalytik, v minulosti působil v New Yorku a v Institutu C. G. Junga v Curychu, byl prezidentem International Association of Analytical Psychology a vyučoval na několika univerzitách v Itálii i v zahraničí. V současné době provozuje vlastní praxi v Miláně. Jeho díla, k jejichž stěžejním tématům patří závislosti, absence otce, nenávist a paranoia v politice, jsou hojně překládána. Nakladatelství PROSTOR vydalo v roce 2020 Dějiny arogance, v nichž se autor zamýšlí nad psychologickými aspekty neomezeného růstu. 

 

Luigi Zoja

Renomovaný italský psychoanalytik Luigi Zoja (1943) působil v minulosti v New Yorku a v Institutu C. G. Junga v Curychu, byl prezidentem International Association of Analytical Psychology a vyučoval na několika univerzitách v Itálii i v zahraničí. V současné době provozuje vlastní praxi v Miláně. Napsal mj. práce Nascere non basta (Zrození nestačí, 1985), Coltivare l’anima (Rozvoj duše, 1999) a Al di là delle intenzioni. Etica e analisi (Úmysly. Etika a analýza, 2011). Za knihu Soumrak otců (PROSTOR, 2005) obdržel italskou literární cenu Premio Palmi a americkou vědeckou cenu Gradiva Award. Mnohá z jeho děl byla přeložena do celkem čtrnácti jazyků. K jeho stěžejním tématům patří závislosti, absence otce, násilí, nenávist a paranoia v politice. Vedle Soumraku otců vydal PROSTOR jeho práci Dějiny arogance. Psychologické aspekty neomezeného růstu (2021).

Další informace

Autor

ISBN

Rok vydání

Překladatel

Pořadí vydání

Typ vazby

Počet stran

Originální název

Edice