Close

Vice výsledků

Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

S leopardem v patách

Zápisky lékaře nomáda

Jean-Christophe Rufin

297 

Autor Nesmrtelné túry do Compostely (Prostor 2015) se v této knize ohlíží za zákrutami vlastního života a zachycuje je se stejným vtipem, uměním zkratky a neokázalou hloubkou. Nahlédneme do pozadí fakultní medicíny i akademické politologie, humanitárních aktivit i vojenských misí OSN, nemocničního provozu i kabinetní politiky, literární branže i vrcholné diplomacie.
Vyšlo též jako e-kniha.

Není skladem

Katalogové číslo: 9788072603435 Kategorie: , Překladatel: Martin Pokorný
Originální název: Un léopard sur le garrot. Chroniques d’un médecin nomade
Počet stran: 264
Typ vazby: brožovaná
Rok vydání: 2016
ISBN: 978-80-7260-343-5

Autor Nesmrtelné túry do Compostely (Prostor 2015) se v této knize ohlíží za zákrutami vlastního života a zachycuje je se stejným vtipem, uměním zkratky a neokázalou hloubkou. Nahlédneme do pozadí fakultní medicíny i akademické politologie, humanitárních aktivit i vojenských misí OSN, nemocničního provozu i kabinetní politiky, literární branže i vrcholné diplomacie. Rufin ale nepředkládá reportáž ani autobiografii, nýbrž mozaiku výjevů a zkušeností propojených jeho sebeironií a svěžestí jeho jazyka. Svou životní cestou, která ho zcela doslova zavedla do chýší i paláců a na mnoho dalších významných i zvláštních míst, Rufin prochází tak trochu jako šibal z pikareskního románu – ovšem šibal, který současně patří mezi nejvýznamnější postavy světového humanitárního hnutí. Vážnost, kterou za jeho historkami nakonec tušíme, je o to působivější.

Jean-Christophe Rufin (1952), hlavní profesí neurolog, dlouhá léta patřil do nejužšího vedení Lékařů bez hranic a posléze tři roky řídil organizaci Action contre la faim. Působil jako francouzský velvyslanec v Senegalu a v Gambii a roku 2008 byl zvolen do Académie Française, nejprestižnější francouzské instituce s fixním počtem čtyřiceti členů. Je autorem esejistických knih o otázkách humanitárního hnutí a mezinárodní politiky, ale u širší francouzské veřejnosti se proslavil především jako romanopisec: v roce 1997 obdržel Goncourtovu cenu za prvotinu, v roce 2001 „plnoprávnou“ Goncourtovu cenu (tj. nejvýznamnější francouzskou literární cenu), v roce 1997 Prix Méditerranée ad.

Další informace

Autor

ISBN

Rok vydání

Překladatel

Pořadí vydání

Typ vazby

Počet stran

Originální název

Autor

Jean-Christophe Rufin

Jean-Christophe Rufin (1952), hlavní profesí neurolog, je zakládajícím členem a průkopníkem humanitárního hnutí Lékaři bez hranic, pro které vedl řadu misí ve východní Africe a v Latinské Americe. 2007–2010 působil jako francouzský velvyslanec v Senegalu. Roku 2008 byl zvolen do Académie Française, nejprestižnější francouzské instituce s fixním počtem čtyřiceti členů. Je autorem esejistických knih o otázkách humanitárního hnutí a mezinárodní politiky, ale u širší francouzské veřejnosti se proslavil především jako romanopisec: v roce 1997 obdržel Goncourtovu cenu za prvotinu, v roce 2001 „plnoprávnou“ Goncourtovu cenu (tj. nejvýznamnější francouzskou literární cenu), v roce 1997 Prix Méditerranée ad. PROSTOR vydal jeho moderní cestopis Nesmrtelná túra do Compostely (2015) a autobiografii S leopardem v patách. Zápisky lékaře nomáda (2016).

Ukázka z knihy

Stáhnout
Rufin, Jean-Christophe: S leopardem v patách

Leopard ve špitále Vzpomínky neurologa, který působil v Lékařích bez hranic a dalších humanitárních organizacích po celém světě. Vyprávění francouzského velvyslance v Senegalu a Gambii. A konečně rekapitulace vlastního profesního života z pera renomovaného spisovatele. Přečíst celý text

Rufin, Jean-Christophe: S leopardem v patách

Příběh lékaře bez hranic se čte jako pohádka Jean-Christophe Rufin je muž mnoha tváří – spisovatel, neurolog, velvyslanec, bývalý člen nejužšího vedení Lékařů bez hranic. V nové knize S leopardem v patách vzpomíná na své lékařské začátky i vojenské mise OSN, kterých se zúčastnil. Přečíst celý text