Close

Vice výsledků

Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

Povolání režisér

Rozhovor Bohdana Slámy s Milošem Formanem

Bohdan Sláma

Miloš Forman

387 

Rozhovor, který v létě roku 2012 vedl Bohdan Sláma s Milošem Formanem, se dotýká podstaty práce režiséra a scenáristy. Legendární filmový režisér v něm odkrývá cesty, které ho přivedly až na samotný vrchol toho, co lze v tomto oboru dosáhnout, a díky citlivému tazateli neopomíjí žádnou z filmových disciplín.

Vyšlo též jako e-kniha.

Není skladem

Katalogové číslo: 9788072602933 Kategorie: ,
Počet stran: 280
Typ vazby: vázaná
Rok vydání: 2014
ISBN: 978-80-7260-293-3

Rozhovor, který v létě  roku 2012 vedl Bohdan Sláma s Milošem Formanem, se dotýká podstaty práce režiséra a scenáristy. Legendární filmový režisér v něm odkrývá cesty, které ho přivedly až na samotný vrchol toho, co lze v tomto oboru dosáhnout, a díky citlivému tazateli neopomíjí žádnou z filmových disciplín. V zaujaté debatě se čtenář dozví o hledání námětů, psaní scénáře, kritériích používaných při výběru herců, zákulisí jednání s producenty, ale i odborná fakta týkající se používání kamer, svícení, sestavování dialogů i detailní popisy provedení jednotlivých scén. Text se svým zaměřením výrazně odlišuje od dosud vydaných rozhovorů či biografií Miloše Formana, je určen pro zájemce o filmové umění, může však oslovit i širší veřejnost.

Doslov napsal profesor Jan Bernard. Kniha obsahuje též filmografii Miloše Formana i Bohdana Slámy, dále jmenný rejstřík stejně jako rejstřík filmů a filmových postav. Publikace  je vybavena bohatým fotografickým materiálem – jednak archivními fotografiemi z natáčení Formanových filmů, jednak aktuálními snímky obou režisérů během jejich setkání a rozhovoru v domě Miloše Formana v americkém Connecticutu.

Miloš Forman (1932) je režisér a scenárista českého původu, žijící ve Spojených státech amerických. Je držitelem dvou Oscarů za nejlepší režii, tří Zlatých glóbů a ceny BAFTA ve stejné kategorii. Je považován za jednoho z nejvýznamnějších českých – a významných amerických a světových – filmových režisérů, úspěšných jak u diváků, tak kritiků po celém světě.

Bohdan Sláma (1967) je český filmový režisér a scenárista, působí také jako vedoucí katedry režie na FAMU. Za svá dosavadní čtyři autorská dramata (Divoké včely, Štěstí, Venkovský učitel, Čtyři slunce) získal řadu domácích i zahraničních ocenění, mezi nejvýznamnější patří vítězství na filmovém festivalu v San Sebastianu. Jeho poslední snímek měl světovou premiéru na prestižním festivalu Sundance. Je také držitelem několika Českých lvů.

Další informace

Autor

ISBN

Rok vydání

Pořadí vydání

Typ vazby

Počet stran

Autor

Bohdan Sláma

Miloš Forman

Ukázka z knihy

Stáhnout
Sláma, Bohdan; Forman, Miloš: Povolání režisér

Miloš Forman je a asi ještě hodně dlouho zůstane světově nejuznávanějším a nejslavnějším českým filmařem. A tak není divu, že jeho umělecký i obchodní úspěch přitahuje i tvůrce mladší generace. 

Přečíst celý text