Close

Vice výsledků

Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

Polsko

Dějiny národa ve středu Evropy

Norman Davies

Britský historik zvolil ve své práci o dějinách Polska netradiční přístup – jeho výklad začíná po roce 1945 a noří se pak stále hlouběji do dějin ve snaze ozřejmit, jak se minulost promítá do polské současnosti. Přitom se opírá nejen o nezbytnou chronologickou naraci, ale připojuje i úvahy o základních problémech a otázkách polských dějin.

Není skladem

Překladatel: Miroslava Valentová, Aleš Valenta
Originální název: Heart of Europe
Počet stran: 492
Typ vazby: vázaná
Rok vydání: 2003
ISBN: 80-7260-083-4 Kategorie: ,

Britský historik zvolil ve své práci o dějinách Polska netradiční přístup – jeho výklad začíná po roce 1945 a noří se pak stále hlouběji do dějin ve snaze ozřejmit, jak se minulost promítá do polské současnosti. Přitom se opírá nejen o nezbytnou chronologickou naraci, ale připojuje i úvahy o základních problémech a otázkách polských dějin. V poslední kapitole autor čtenáře „vyvádí“ zpět do nedávné minulosti – do období po pádu komunismu, kdy se Polákům po dlouhé době otevřela cesta ke svobodě a nezávislosti.

Norman Davies

Britský historik Norman Davies (1939) se ve svých pracích zaměřil na historii Polska, Evropy a Britských ostrovů. Vystudoval historii na Magdalen College (University of Oxford). Chtěl získat doktorát v Sovětském svazu, nedostal však vstupní víza. Místo SSSR zvolil Jagelonskou univerzitu v Krakově, kde se zabýval Sovětsko-polskou válkou. V PROSTORU vyšly jeho práce Evropa –Dějiny jednoho kontinentu (2000,2005), Polsko. Dějiny národa ve středu Evropy (2003), Boj o Varšavu. Povstání Poláků proti nacistům 1944 (2005).

Další informace

Autor

ISBN

Rok vydání

Překladatel

Typ vazby

Počet stran

Originální název

Edice