Close

Vice výsledků

Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

Mutabor

Nejnovější román autora oceňovaného bestselleru Zimní včely

Norbert Scheuer

Kategorie: , Překladatel: Jitka Nešporová
Originální název: Mutabor
Typ vazby: brožovaná
Rok vydání: 2024
ISBN: 978-80-7260-594-1

Osiřelá Nina Plissonová neví, co se stalo s její matkou ani kdo vůbec byl její otec. Vědí snad obyvatelé jejího rodného městečka Kall víc? Co všechno před ní tají?

Osamělá a neposedná dívka měla dlouho velké problémy naučit se číst a psát, alespoň dokud nepotká penzionovanou učitelku Sophii Molitorovou, která jí doslova změní život. Nina si následně začne zapisovat vzpomínky z raného dětství, v nichž mimo jiné zachycuje ztraceného matčina milence v podobě černého čápa, cestu dědečkovým Opelem Kapitánem do legendární Byzance, do Čapího paláce, a později i velkou, zpočátku marnou lásku k Paulu Arimondovi.

Její svět se stále více mění v mytické a pohádkové místo, skrze nějž ale postupně odhaluje svět skutečný a přibližuje se rozkrytí tajemství, které jí bylo po mnoho dlouhých let vytrvale zatajováno. Norbert Scheuer ve svém novém románu citlivě a napínavě a s poetikou sobě vlastní vypráví příběh osamělé mladé ženy, která hledá svou historii, sounáležitost a štěstí.

 

Německý spisovatel Norbert Scheuer (1951) vstoupil na literární scénu v roce 1993 sbírkou povídek Der Hahnenkönig (Kohoutí král), v současné době má na kontě 11 knih, které zahrnují jak romány, tak povídkové soubory i básnické sbírky, které mu vynesly četná literární ocenění. Za román Zimní včely (česky 2021) obdržel Cenu Wilhelma Raabeho.

Další informace

Autor

ISBN

Překladatel

Edice

Originální název

Rok vydání

Typ vazby

Autor

Norbert Scheuer

Německý spisovatel Norbert Scheuer (1951) vstoupil na literární scénu v roce 1993 sbírkou povídek Der Hahnenkönig (Kohoutí král), v současné době má na kontě 11 knih, románů, povídkových souborů i básnických sbírek, které mu vynesly četná literární ocenění. Za román Zimní včely obdržel Cenu Wilhelma Raabeho.