Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií
Close
Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

Mnichovský komplex, 3. vydání

Jan Tesař

Tesařova studie Mnichovský komplex, pocházející z roku 1989 a určená původně pouze pro okruh přátel, nastavuje zrcadlo především stereotypům a hluboce zakořeněným mýtům v české národní sebereflexi. Také třetí vydání zahrnuje kromě tohoto stěžejního textu i cyklus esejů Vlastenci a bojovníci o počátcích české kolaborace a odboje, který vycházel v roce 1969 na pokračování v Listech, a dvě autorovy časopisecké studie na dané téma z konce šedesátých let.

Není skladem


Počet stran: 264
Typ vazby: vázaná
Rok vydání: 2022
ISBN: 978-80-7260-540-8 Kategorie:

Tesařova studie Mnichovský komplex, pocházející z roku 1989 a určená původně pouze pro okruh přátel, nastavuje zrcadlo především stereotypům a hluboce zakořeněným mýtům v české národní sebereflexi. Také třetí vydání zahrnuje kromě tohoto stěžejního textu i cyklus esejů Vlastenci a bojovníci o počátcích české kolaborace a odboje, který vycházel v roce 1969 na pokračování v Listech, a dvě autorovy časopisecké studie na dané téma z konce šedesátých let. Texty Jana Tesaře vynikají především hloubkou a ostrostí pohledu, který v každém případě nutí k přemýšlení i ty, kteří nemusejí sdílet autorovy vývody. Tesař nikterak neskrývá svou zaujatost; je to však zaujatost v nejlepším slova smyslu – pro pravdu vědeckou i morální.

Jan Tesař (1933) je český historik, esejista, signatář Charty 77. Po studiu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze nastoupil do Vojenského historického ústavu, kde se jako první oficiálně zabýval československým odbojem. V roce 1958 byl však z politických důvodů propuštěn. Po opakovaném věznění a pronásledování se v roce 1980 z Československa vystěhoval. Žil v Německu, později ve Francii, po roce 1989 se aktivně zapojil do domácí politické diskuse, ale do vlasti se nevrátil. Nyní žije na Slovensku. Jeho práce se tematicky zaměřují na československé dějiny druhé poloviny třicátých a počátku čtyřicátých let a zachycují je v širších duchovních a morálně-politických souvislostech.

Jan Tesař

Další informace

Autor

ISBN

Rok vydání

Pořadí vydání

Typ vazby

Počet stran