Close

Vice výsledků

Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

Kalmann a spící hora

Připravujeme, říjen 2024

Joachim B. Schmidt

Islandský šerif Kalmann je zpátky!

Kategorie: , Překladatel: Marta Eich
Originální název: Kalmann und der schlafende Berg
Typ vazby: brožovaná
Rok vydání: 2024
ISBN: 978-80-7260-606-1

Kalmann má potíže. Nebo by se to tak alespoň mohlo zdát, proč jinak by seděl v centrále FBI ve Washingtonu. Ve skutečnosti chtěl jen navštívit svého amerického otce. Ten ho však nechá na holičkách, a než se Kalmann naděje, sedí opět v letadle mířícím zpátky na zmrzlý a sněhem pokrytý Island. Ale ani na dalekém severu ho nečeká žádný klid a pohoda. Byla spáchána vražda a stopy vedou až do Ameriky a netýkají se ničeho menšího (a příznačnějšího) než studené války. A kdo má tento výbušný případ vyřešit? Nikdo jiný než Kalmann, slavný šerif z Raufarhöfnu.

Svérázného, a tak trochu šibnutého samozvaného šerifa z vesničky na nejsevernějším cípu Islandu Kalmanna Óðinssona měli čtenáři možnost poznat už v černohumorném krimi románu Kalmann. Jak se ukazuje, jeho příběh zdaleka neskončil a autor má s tímhle lovcem polárních lišek a žraloků ještě nějaké nevyřízené účty. Proto ho povolává na stránky nového románu, aby vyřešil další případ!

 

Novinář a spisovatel Joachim B. Schmidt (1981) vyrostl jako syn farmáře ve švýcarském kantonu Graubünden, odkud přesídlil na Island, a od roku 2007 žije s rodinou v Reykjavíku. Je autorem několika románů a povídek, vede cestovatelský blog a pracuje jako turistický průvodce po Islandu. Jeho román Kalmann (PROSTOR 2023) zaznamenal velký čtenářský úspěch a obdržel řadu významných ocenění, např. německou cenu Crime Cologne Award. Také Schmidtovy předchozí prózy se odehrávají na Islandu a nešetří napětím a černým humorem: U pobřeží (In Küstennähe, 2013), U stolu sedí voják (Am Tisch sitzt ein Soldat, 2014) a Šepot mechu (Moosflüstern, 2017). V roce 2022 vydal román Tell, který pojal jako moderní zpracování mýtu o legendárním švýcarském lidovém hrdinovi Vilémovi Tellovi. Na úspěšný román Kalmann navázal v loňském roce novinkou Kalmann a spící hora.

Další informace

Autor

ISBN

Překladatel

Originální název

Rok vydání

Typ vazby

Edice

Autor

Joachim B. Schmidt

Novinář a spisovatel Joachim B. Schmidt (*1981) vyrostl jako syn farmáře ve švýcarském kantonu Graubünden, odkud přesídlil na Island, a od roku 2007 žije s rodinou v Reykjavíku. Je autorem několika románů a povídek, vede cestovatelský blog a pracuje jako turistický průvodce po Islandu. Jeho román Kalmann (PROSTOR 2023) zaznamenal velký čtenářský úspěch a obdržel řadu významných ocenění, např. německou cenu Crime Cologne Award. Také Schmidtovy předchozí prózy se odehrávají na Islandu a nešetří napětím a černým humorem: U pobřeží (In Küstennähe, 2013), U stolu sedí voják (Am Tisch sitzt ein Soldat, 2014) a Šepot mechu (Moosflüstern, 2017). Dosud poslední autorovo dílo Tell (2022) je moderním zpracováním mýtu o legendárním švýcarském lidovém hrdinovi Vilémovi Tellovi. www.joachimschmidt.ch