Close

Vice výsledků

Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

Kalmann

Joachim B. Schmidt

369 

Není skladem

Katalogové číslo: AK580 Kategorie:

Černý humor, kaluž krve a samý sníh! Na román, označovaný jako islandské Fargo, jen tak nezapomenete!
Kalmann Ódinsson je samozvaný šerif ze skomírající vesnice na nejsevernějším cípu Islandu. Lidi mají za to, že se mu někdy kolečka v hlavě točí pozpátku, ale on si o tom myslí svoje. Den, co den se toulá po okolních pláních a loví polární lišky. V moři klade návnady na gigantické žraloky, jejichž maso fermentuje a dělá ten druhý nejlepší hákarl na celém ostrově. Jednoho mrazivého dne objeví na sněhu čerstvou kaluž krve. Došlo snad k vraždě? Kalmann je odhodlán odhalit pravdu za každou cenu – v kovbojském klobouku, se šerifskou hvězdou a starou mauserovkou. A díky své prosté moudrosti a odvaze čistého srdce dokáže všechno zlé zvrátit. Ne, nikdo se nemusí ničeho obávat, Kalmann má vše pod kontrolou!

Autor románu Kalmann vyrostl ve Švýcarsku, odkud přesídlil na Island, a posledních 16 let žije i se svou rodinou v Reykjavíku.

 

Další informace

Autor

Edice

Autor

Joachim B. Schmidt

Novinář a spisovatel Joachim B. Schmidt (*1981) vyrostl jako syn farmáře ve švýcarském kantonu Graubünden, odkud přesídlil na Island, a od roku 2007 žije s rodinou v Reykjavíku. Je autorem několika románů a povídek, vede cestovatelský blog a pracuje jako turistický průvodce po Islandu. Jeho román Kalmann (PROSTOR 2023) zaznamenal velký čtenářský úspěch a obdržel řadu významných ocenění, např. německou cenu Crime Cologne Award. Také Schmidtovy předchozí prózy se odehrávají na Islandu a nešetří napětím a černým humorem: U pobřeží (In Küstennähe, 2013), U stolu sedí voják (Am Tisch sitzt ein Soldat, 2014) a Šepot mechu (Moosflüstern, 2017). Dosud poslední autorovo dílo Tell (2022) je moderním zpracováním mýtu o legendárním švýcarském lidovém hrdinovi Vilémovi Tellovi. www.joachimschmidt.ch