Close

Vice výsledků

Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

Joe Biden

Politika, život a současná Amerika

Evan Osnos

297 

Držitel americké Národní knižní ceny Evan Osnos vytvořil soustředěný, brilantní a trefný záznam úspěšné celoživotní cesty a padesátileté politické kariéry Josepha R. Bidena jr. Ukazuje však zároveň, že život současného amerického prezidenta byl poznamenán i hlubokými osobními ztrátami a zklamáními.

Není skladem

Katalogové číslo: 9788072605071 Kategorie: , Překladatel: Daniela Orlando
Originální název: Joe Biden. The Life, the Run, and What Matters Now
Počet stran: 176
Typ vazby: vázaná
Rok vydání: 2021
ISBN: 978-80-7260-507-1

Držitel americké Národní knižní ceny Evan Osnos vytvořil soustředěný, brilantní a trefný záznam úspěšné celoživotní cesty a padesátileté politické kariéry Josepha R. Bidena jr. Ukazuje však zároveň, že život současného amerického prezidenta byl poznamenán i hlubokými osobními ztrátami a zklamáními.

Evan Osnos čerpal ze své téměř desetileté zpravodajské práce pro časopis The New Yorker a v textu se mu podařilo zachytit mimořádný význam prezidentských voleb v roce 2020 i vykreslit jednotlivé osobnosti americké politiky. Jeho kniha je založena na dlouhých rozhovorech s Bidenem a na otevřených výpovědích více než stovky dalších aktérů, včetně prezidenta Baracka Obamy, Amy Klobucharové, Peta Buttigiega a řady aktivistů, poradců, členů Bidenovy rodiny i jeho odpůrců. Knižní portrét osvětluje Bidenovu dlouhou a rušnou kariéru v Senátu, osmileté účinkování ve funkci Obamova viceprezidenta i jeho rozhodnutí vyzvat Donalda Trumpa k souboji o prezidentský úřad a volbu senátorky Kamaly Harrisové jako kandidátky na vice­prezidentku. Osnos se zamýšlí nad potížemi, se kterými se Biden bude muset potýkat během svého prezidenství, a zvažuje, jak měnící se země a obrovská škála zkušeností změnily jeho postoje k jednotlivým tématům. V tomto precizním portrétu se Biden jeví jako chybující, a přece rozhodný politik zocelený životními tragédiemi – jako člověk, který se možná až nečekaně dobře hodí pro svoji současnou historickou roli.

Evan Osnos (1976) je americký novinář a spisovatel. Od roku 2008 působí v časopise The New Yorker, kde se věnuje především americké a zahraniční politice. Kromě profilů Joea Bidena či Marka Zuckerberga se zabýval například historií Republikánské strany či sporem okolo severokorejského jaderného programu. Jako vedoucí pekingské redakce listu Chicago Tribune pobýval osm let v Číně a následně vydal knihu Age of Ambition. Chasing Fortune, Truth, and Faith in the New China (Věk touhy. Hledání štěstí, pravdy a víry v nové Číně), za kterou obdržel americkou Národní knižní cenu. Spolupracuje též s televizní stanicí CNN. Žije ve Washingtonu, D. C.

„Je nemožné odložit Osnosovu biografii bez pocitu hluboké úcty k tomu, co všechno musel Biden překonat, aby se dostal až tam, kde je teď.“

 

THE GUARDIAN

 „Osnos nabízí brilantní analýzu. […] Výsledkem jeho snažení je chytrý a inspirující portrét člověka na cestě k prezidentské funkci.“

Další informace

Autor

Originální název

Edice

Počet stran

Pořadí vydání

Rok vydání

Překladatel

ISBN

Typ vazby

Autor

Evan Osnos

Evan Osnos (1976) je americký novinář a spisovatel. Od roku 2008 působí v časopise The New Yorker, kde se věnuje především americké a zahraniční politice. Kromě profilů Joea Bidena či Marka Zuckerberga se zabýval například historií Republikánské strany či sporem okolo severokorejského jaderného programu. Jako vedoucí pekingské redakce listu Chicago Tribune pobýval dříve osm let v Číně a následně vydal knihu Age of Ambition: Chasing Fortune, Truth, and Faith in the New China (Věk touhy: hledání štěstí, pravdy a víry v nové Číně), za kterou obdržel americkou Národní knižní cenu. Spolupracuje též s televizní stanicí CNN. Žije ve Washingtonu, D. C.