Close

Vice výsledků

Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

Jenom vize nestačí

Developer s odvahou stavět jinak

Vladimír Kroc

497 

Zápal, nápaditost, urputnost. Tak by bylo možné ve třech slovech vystihnout Marcela Sourala, jednoho z nejúspěšnějších developerů, který před třiceti lety stál u zrodu společnosti Trigema a dnes je jejím jediným majitelem. Není to ale jen o stavění. Smyslem jeho projektů je přinášet veřejnému prostoru architektonická a umělecká díla, která ho pozitivně ovlivní a rozzáří.

Není skladem

Kategorie: ,
Počet stran: 288
ISBN: 978-80-7260-587-3

Zápal, nápaditost, urputnost. Tak by bylo možné ve třech slovech vystihnout Marcela Sourala, jednoho z nejúspěšnějších developerů, který před třiceti lety stál u zrodu společnosti Trigema a dnes je jejím jediným majitelem. Není to ale jen o stavění. Smyslem jeho projektů je přinášet veřejnému prostoru architektonická a umělecká díla, která ho pozitivně ovlivní a rozzáří.

Život Marcela Sourala je ale víc než práce, pro níž má silnou podporu ve skvělém týmu i rodině. Nedávno vyrazil se dvěma kamarády motorkáři na cestu po Španělsku. Jedním z nich je rozhlasový a televizní moderátor, spisovatel a publicista Vladimír Kroc, který cestou Marcela zpovídal, a tak vznikla tato kniha. Dočtete se v ní o úskalích a radostech úspěšného podnikání, o hranicích rizika, zjistíte, co si myslí o ekonomice, politice, literatuře, i jaký má recept na šťastné manželství a výchovu dětí. Spolu se Španělskem, Marokem a Portugalskem projedete i jeho životem.

 

Marcel Soural (1965) je jedním z nejvýraznějších představitelů českého developmentu. Vystudoval Stavební fakultu ČVUT v Praze a po krátkém působení ve stavebních firmách v Německu a v Čechách v roce 1994 založil společnost Trigema. Usiluje o to, aby se do české architektury vrátila špičková kvalita. Společně s výtvarníkem Davidem Černým a studiem Black n’ Arch obohacuje veřejný prostor ikonickými stavbami, které balancují na pomezí architektonického a uměleckého díla. O kultivování českého developerského prostředí se aktivně snaží také z míst, jako je správní rada Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí nebo Inženýrská komora. Zasedá v dozorčí radě Centra Paraple a stabilně už více než dvě desetiletí podporuje jeho činnost. Ví, že cesta k pokroku vede jedině bouráním konvencí – a nebojí se je bourat všemi způsoby.

 

Rozhovor s Marcelem Souralem vedl Vladimír Kroc (1966). Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor zahraniční obchod. Od roku 1989 pracuje v Československém, dnes Českém rozhlase. Aktuálně moderuje publicistický pořad Dvacet minut na Radiožurnálu a Českém rozhlase Plus. Spolupracoval s nejrůznějšími televizemi od České přes TV3 až po Z1. Pro ČT Ostrava natočil celkem šest cyklů Postřehů odjinud – z Austrálie, Nového Zélandu, Jihoafrické republiky, Kolumbie, Tanzanie a Kanárských ostrovů. Je též autorem unikátní Zvukové kroniky Divadla Járy Cimrmana, několika knih mj. o Petru Nagyovi, Elišce Krausové (Letenka do neznáma) nebo Petru Bruknerovi (Jen tak jsem šel kolem), nově spoluautor podcastu Nejisté sezony („Soukromé zápisky Zdeňka Svěráka“). Je ženatý a má dvě dospělé děti.

Další informace

Autor

Počet stran

ISBN

Autor

Vladimír Kroc

Vladimír Kroc (1966) je novinář a rozhlasový moderátor. Vystudoval zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze. Od roku 1989 pracuje v Československém, resp. Českém rozhlase. Spolupracoval s Českou televizí, TV3 a Z1. Je spoluautorem knih Palo Habera in flagranti, Wanastowi Vjecy – Divnoknížka, Dva na jednoho, Století Miroslava Zikmunda, napsal knihy Studio 6, Peter Nagy – Musicross, Jižním křížem krážem a Orion hlavou dolů. Pro ostravské studio ČT napsal a provázel čtyři třináctidílné cykly Postřehů odjinud z Austrálie, Nového Zélandu, jižní Afriky a nejnověji z Kolumbie. Na tomto základě vznikla knížka rozhovorů přes oceán s Eliškou Krausovou Letenka do neznáma. Je ženatý, má dceru Elišku a syna Kryštofa.