Close

Vice výsledků

Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

Hrozí nám globální oteplování?

Průvodce inteligentního laika džunglí veřejné debaty

Greg Craven

280 

Kniha se zabývá jedním z nejožehavějších problémů současnosti, který může mít dalekosáhlé následky pro budoucnost Země: změnou klimatu způsobenou lidskou činností. Nabízí jednoduché metody, jež čtenáři pomohou zorientovat se ve spleti protichůdných tvrzení přicházejících z médií.

Není skladem

Katalogové číslo: 9788072602599 Kategorie: , Překladatel: Kateřina Lipenská
Originální název: What’s the Worst That Could Happen. A Rational Response to the Climate Change Debate
Počet stran: 252
Typ vazby: vázaná
Rok vydání: 2012
ISBN: 978-80-7260-259-9

Kniha se zabývá jedním z nejožehavějších problémů současnosti, který může mít dalekosáhlé následky pro budoucnost Země: změnou klimatu způsobenou lidskou činností. Nabízí jednoduché metody, jež čtenáři pomohou zorientovat se ve spleti protichůdných tvrzení přicházejících z médií. Dává praktický návod, jak i bez odborných znalostí porozumět klimatologickým, ekonomickým a bezpečnostním tématům nynější vědecké i veřejné diskuse. Autor je středoškolský učitel, má proto nejlepší předpoklady podat složité téma přístupnou a zábavnou formou. Vede čtenáře k formování vlastního postoje k věci, nezastírá však své stanovisko, ke kterému se dopracoval pečlivým studiem dostupných informací. 

 

ZEMĚKOULE SE OTEPLUJE! ZEMĚKOULE SE NEOTEPLUJE.

JE TO KVŮLI NÁM! JE TO PŘIROZENÝ CYKLUS.

PŘIJDE KATASTROFA! NIC SE NESTANE.

NEJVĚTŠÍ HROZBA V HISTORII! NEJVĚTŠÍ KACHNA V HISTORII.

 

Jestli jste na tom jako většina lidí, máte už tahanic okolo globálního oteplování plné zuby. Zdá se, že je jednodušší nechat obě strany, ať si to vyříkají, a počkat, až se vše vyjasní. Ale co když nemáme dost času na to, abychom zjistili, kdo má pravdu?

V knize Hrozí nám globální oteplování? předkládá Greg Craven nástroje, které nám pomůžou určit, aniž bychom se museli předem rozhodnout, která strana je blíže pravdě. Nezaměřuje se na to, co si myslet o globálním oteplování, ale jak o něm přemýšlet, abychom došli k vlastnímu závěru a nemuseli jen poslouchat, co tvrdí ostatní.

Pravda je, že ať věříme čemukoli, můžeme se mýlit. Takže jaký omyl byste riskovali raději: potenciální poškození ekonomiky podle skeptiků, anebo otřesy, kterými nás straší aktivisté? Které riziko je přijatelnější: riziko jednání, anebo nečinnosti? Rozhodnutí je na vás a tato kniha vám pomůže k němu dospět.

 

Greg Craven je učitelem fyziky a chemie na střední škole. Žije ve městě Corvallis v Oregonu se svou ženou a dvěma dcerami.

Další informace

Autor

ISBN

Rok vydání

Překladatel

Pořadí vydání

Typ vazby

Počet stran

Originální název

Autor

Greg Craven

Ukázka z knihy

Stáhnout