Jak by se odvíjel život Milana Kundery, kdyby se nestal spisovatelem? Jak vypadal jeho návrat do rodného Brna pro ztracenou novelu? S kým se Kundera potká v nebi a jak asi probíhalo jeho pařížské setkání s Andrejem Babišem? Román Falešný knír je vtipnou a originální literární hříčkou, odkazující svou strukturou a stylem k románům i esejům Milana Kundery. Pracuje s domněnkami, které se o Kunderovi a jeho tvorbě šířily, i s obrazem, jaký o sobě a svých textech sám spisovatel vytvářel. Karel Zeithaml svůj román staví na podrobných znalostech faktů i mediálních a společenských diskusí. Zpřítomňuje tím téma pro Kunderu samo o sobě důležité, tedy debatu o oddělení či neoddělení díla od svého autora, jeho života a mediálního obrazu. Falešný knír představuje mistrnou persifláž a zároveň prózu, která se zcela vymyká tuzemské literární produkci.
Falešný knír
Kdyby žil Milan Kundera ve vlastním románu
Karel Zeithaml
297 Kč
Na hraně mezi poctou a parodií balancuje kunderovská próza Falešný knír. Nesmírně zábavný a zároveň literárně výživný debut si bere to nejlepší z postmoderny. Karel Zeithaml ve svém debutu vypráví o Milanu Kunderovi v románu, na který by možná sám spisovatel hleděl s úsměvem či údivem ve tváři.
Není skladem
Autor:Karel Zeithaml
Další informace
Edice | |
---|---|
Počet stran | |
Rok vydání |
Autor
Karel Zeithaml
Karel Zeithaml vystudoval Univerzitu Karlovu v Praze. Román Falešný knír je první autorovou publikací a výsledkem jeho dlouholetého zájmu o dílo Milana Kundery a o postmoderní literaturu obecně.
Prvotním impulsem k sepsání tohoto románu se autorovi stala emotivní a místy až komická debata spojená s údajným Kunderovým udáním agenta-chodce Dvořáčka. Důležité téma představuje pro Karla Zeithamla kunderovská otázka oddělenosti díla a života autora.