Close

Vice výsledků

Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

Dopisy Mileny Jesenské

Milena Jesenská vstoupila do evropského kulturního povědomí především jako adresátka Kafkových Dopisů Mileně (1952). Bylo zapotřebí několika desetiletí, než vystoupila z Kafkova stínu a začala být vnímána jako samostatná osobnost. Jesenská ovšem nabyla jen jen adresátkou, ale i pisatelkou dopisů.

Není skladem

Katalogové číslo: 8085190915 Kategorie: Překladatel: Josef Čermák, Marie Janů
Počet stran: 272
Typ vazby: vázaná
Rok vydání: 1998
ISBN: 80-85190-91-5

Milena Jesenská vstoupila do evropského kulturního povědomí především jako adresátka Kafkových Dopisů Mileně (1952). Bylo zapotřebí několika desetiletí, než vystoupila z Kafkova stínu a začala být vnímána jako samostatná osobnost. Jesenská ovšem nabyla jen jen adresátkou, ale i pisatelkou dopisů. Její dochovaná, respektive dosud známá korespondence je určená různým adresátům, například Maxu Brodovi, Jaroslavu Seifertovi, Adolfu Hoffmeistrovi, Olze Scheinpflugové či Ernstu Polakovi. Více než devadesát dopisů a dopisových fragmentů z let 1912–1940 tvoří svého druhu autentickou biografii autorky, ale je i neobyčejně zajímavým dokumentem o době, v níž žila. Kupříkladu soubor třiceti listů Willimu Schlamovi z let 1938–1939 zachycuje situaci kolem Mnichova a okupaci zbytku republiky, a tvoří tak pozoruhodný pendant k reportážím Jesenské v Peroutkově Přítomnosti.

Kniha je vybavena vysvětlivkami, poznámkovým aparátem a rejstříkem a je zajímavá a přístupná pro širokou čtenářskou veřejnost.

Další informace

ISBN

Rok vydání

Překladatel

Typ vazby

Počet stran