Close

Vice výsledků

Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

Božská rovnice

Michio Kaku

297 

Světoznámý astrofyzik nás tentokrát zve na pátrání po dokonalé rovnici, která by pomohla odhalit nejhlubší tajemství našeho světa a odpovědět na otázky týkající se celého vesmíru. Co se stalo před velkým třeskem? A proč k němu vůbec došlo? Co se nachází na druhé straně černé díry?

Není skladem

Katalogové číslo: 9788072605156 Kategorie: Překladatel: Jan Petříček
Originální název: The God Equation. The Quest for a Theory of Everything
Počet stran: 208
Typ vazby: vázaná
Rok vydání: 2022
ISBN: 978-80-7260-515-6

Světoznámý astrofyzik nás tentokrát zve na pátrání po dokonalé rovnici, která by pomohla odhalit nejhlubší tajemství našeho světa a odpovědět na otázky týkající se celého vesmíru. Co se stalo před velkým třeskem? A proč k němu vůbec došlo? Co se nachází na druhé straně černé díry? Je možné cestovat časem? Existují červí díry vedoucí do jiných vesmírů? Proč jsme tady? Kaku líčí hledání kýžené finální teorie i všechny peripetie jedné z nejpodivuhodnějších kapitol v dějinách fyziky. A vysvětluje, proč se kolem této „božské rovnice“ vedou ostré spory. Autor má dar poutavě a srozumitelně vyložit i složitá vědecká témata, proto se jeho práce pravidelně řadí mezi nejoceňovanější odborné a populárně-naučné knihy současnosti.

Michio Kaku (1947), jeden z nejvýznamnějších a nejznámějších vědců současnosti, vystudoval Harvardovu univerzitu a Kalifornskou univerzitu v Berkeley, nyní působí jako profesor teoretické fyziky na newyorské City University. Je popularizátorem vědy a jedním ze zakladatelů teorie superstrun, vystupuje v televizi a píše články i knihy pro širokou veřejnost, z nichž řada vyšla též česky. Nakladatelství PROSTOR vydalo jeho dílo Budoucnost lidstva (2019), které se díky autorově erudici a vypravěčskému talentu stalo bestsellerem.

Další informace

Autor

Edice

ISBN

Rok vydání

Překladatel

Pořadí vydání

Typ vazby

Počet stran

Originální název

Autor

Michio Kaku

Michio Kaku (1947), jeden z nejvýznamnějších a nejznámějších vědců současnosti, vystudoval Harvardovu univerzitu a Kalifornskou univerzitu v Berkeley, nyní působí jako profesor teoretické fyziky na newyorské City University. Je popularizátorem vědy a jedním ze zakladatelů teorie superstrun, vystupuje v televizi a píše knihy i články pro širokou veřejnost. Nyní se věnuje formulování teorie všeho a pokračuje tak v Einsteinových stopách. Nakladatelství PROSTOR vydalo jeho knihy Budoucnost lidstva (2019) a Božská rovnice (2022).