Close

Vice výsledků

Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

Edice

Současná světová próza

Edice nabízí mimořádná díla zahraničních autorů a autorek s originálním pohledem na lidské vztahy a odhalující mnohoznačnou tvář doby, v níž žijeme.

 

Současná česká próza

Edice se věnuje systematickému vydávání kvalitních děl současných domácích autorů a autorek. Všechny spojuje silný příběh a neotřelé vyjádření.

 

Dokumentární próza

Edice je spojena s autentickou literární výpovědí. Její autoři mají snahu podat objektivizující svědectví.

 

České rozhovory

Edice je soustředěna na profesionální, nebulvární rozhovory s výraznými osobnostmi, jejichž zkušenosti a životní filozofie přinášejí obohacení. Rozhovory se snaží přiblížit dané téma na pozadí osobních příběhů a čtivou formou uvést čtenáře do zajímavých světů.

 

Obzor

Edice je zaměřena na historii a kulturní dějiny. 

 

Střed

Edice je orientovaná na populárně naučné publikace např. z oblasti astronomie, umělé inteligence či politiky. Dále uvádí beletrii, esejistiku a básnickou tvorbu, kterou prověřil čas i čtenáři. Edici zahájily v roce 1993 deníkové záznamy sarajevského architekta a ekologa Raymonda Rehnicera Tráva a sloni o hrůzách občanské války.

 

Přítelkyně

Edice představuje prózu současných českých a zahraničních autorek a autorů, v níž vystupují výrazné ženské hrdinky. Název edice odkazuje na slavnou tetralogii Geniální přítelkyně Eleny Ferrante, kmenové autorky nakladatelství PROSTOR.

 

Pozdní sběr

Edice přináší v nových nebo revidovaných překladech díla cizojazyčných autorů, s nimiž se český čtenář mohl setkat v průběhu dvacátého století. Jde o díla dnes možná pozapomenutá anebo zapadlá, která však na vinici času dozrála a prokázala svou trvalou hodnotu. Edici uvedl v roce 2017 román klasika anglické literatury W. Somerseta Maughama Poslední půlšilink.

 

Sport

Pilířem řady Sport jsou výpravné publikace sportovního novináře Tomáše Macka o historii slavných cyklistických a biatlonových závodů.

 

Dílo Milady Součkové

Edice kompletně mapuje prozaické, básnické a dramatické dílo význačné české spisovatelky, lingvistky a literární teoretičky.

 

Česká paměť

Edice je věnována vzpomínkám pamětníků totalitních režimů.

 

Řada Mluvené slovo

Řada představuje audioverze našich titulů. K poslechu jsou vybírána mimořádná díla a profesionální interpreti. V tomto směru spolupracujeme zejména s vydavatelstvími Radioservis, Tympanum a OneHotBook.