Close

Vice výsledků

Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

Rufin, Jean-Christophe: S leopardem v patách

Mladá fronta DNES | 20. 2. 2017 | rubrika: Kultura | strana: 13 | autor: Monika Zavřelová

Příběh lékaře bez hranic se čte jako pohádka

Jean-Christophe Rufin je muž mnoha tváří – spisovatel, neurolog, velvyslanec, bývalý člen nejužšího vedení Lékařů bez hranic. V nové knize S leopardem v patách vzpomíná na své lékařské začátky i vojenské mise OSN, kterých se zúčastnil. Ačkoliv je příběh s podtitulem Zápisky lékaře nomáda autobiografický, působí trochu jako pohádka. Ani ne tak tím, co se v něm děje, jako spíš tím, jak na svůj život Rufin nahlíží. I když byl totiž svědkem mnoha tragédií a nepravostí, zvládl si uchovat optimistickou mysl neposkvrněnou přehnaným cynismem, což je obdivuhodné.
Celému výsledku navíc dopomáhají Rufinovy předešlé literární zkušenosti. V Česku snad nejvíc rezonovala jeho Nesmrtelná túra do Compostely, kterou předloni vydalo nakladatelství Prostor.

Snad nejvíce však kniha udělá radost lékařům či medikům. Rufin si totiž ze své pozice může dovolit a dovoluje kritizovat stav současného lékařství doma i ve světě nebo způsob, jakým jsou profesionálové v dnešní době vzděláváni.
 

http://kultura.zpravy.idnes.cz/jean-christophe-rufin-s-leopardem-v-patach-fis-/literatura.aspx?c=A170210_093418_literatura_kiz
 

Přidat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *