Close

Vice výsledků

Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

Šoa

Claude Lanzmann

280 

Kniha s předmluvou Simone de Beauvoir je přepisem rozhovorů, které vedl autor ve svém dokumentárním filmu z roku 1985 Shoah. Spisovatel a režisér dokumentarista Claude Lanzmann na něm pracoval od roku 1974. Shoah představuje mimořádné dokumentární dílo zabývající se holocaustem.

Není skladem

Katalogové číslo: 9788072602520 Kategorie: , ,
Originální název: Shoah
Počet stran: 232
Typ vazby: brožovaná
Rok vydání: 2011
ISBN: 978-80-7260-252-0

Kniha s předmluvou Simone de Beauvoir je přepisem rozhovorů, které vedl autor ve svém dokumentárním filmu z roku 1985 Shoah. Spisovatel a režisér dokumentarista Claude Lanzmann na něm pracoval od roku 1974. Shoah představuje mimořádné dokumentární dílo zabývající se holocaustem. Více jak devítihodinový snímek neobsahuje žádné dobové  záběry z války a skládá se výhradně z výpovědí očitých svědků holocaustu. Ti, kteří přežili masové vyvražďování, zde mají možnost zprostředkovat své zkušenosti a uchovat je pro budoucí generace, přičemž jejich vzpomínky mnohdy ožívají při návštěvě místa činu (např. tábor Treblinka), často to však není vůbec třeba.

 

Lanzmannem zachycené výpovědi patří k základním a dnes už klasickým zdrojům pro poznaní největšího zločinu v evropských dějinách, jimž bylo nacistické vyhlazovaní Židů.

 

  

Další informace

Autor

ISBN

Rok vydání

Pořadí vydání

Typ vazby

Počet stran

Originální název

Autor

Claude Lanzmann

Lanzmann, Claude: Šoa

Šoa: Rozhovory z pekel Kolik knih o šoa, chcete-li holocaustu, genocidě Židů za 2. světové války jste už četli? Troufáte si bez jakéhokoliv cynismu tvrdit, že už vás nic nemůže překvapit? Vemte tedy do ruky Šoa, protože… Tady nečtete o holocaustu, tady čtete holocaust Kniha Clauda Lanzmanna je vlastně přepisem rozhovorů, které tento francouzský režisér získal během natáčení svého dnes už legendárního filmu Šoa. Přečíst celý text