Close

Vice výsledků

Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

Příběhy hraběte Šporka

Berta Laufrová

Apokryfní charakter Příběhů hraběte Šporka, zdánlivě napsaných Tobiášem Seemannem, umožnil autorce postavit hraběte do nového světla. Příběhy mají s věcnými záznamy skutečného podřízeného zaměstnance společná jen historická fakta.

Není skladem

Katalogové číslo: 8085190192 Kategorie:
Počet stran: 272
Typ vazby: vázaná
Rok vydání: 1992
ISBN: 80-85190-19-2

Apokryfní charakter Příběhů hraběte Šporka, zdánlivě napsaných Tobiášem Seemannem, umožnil autorce postavit hraběte do nového světla. Příběhy mají s věcnými záznamy skutečného podřízeného zaměstnance společná jen historická fakta. Výběr charakteristických událostí a jejich zpracování jsou lehce parodické jak vzhledem k autentickým deníkům Seemannovým, tak pokud jde o hraběte Šporka, v němž jako by bylo něco z Dona Quijota i barona Prášila.

Historická osobnost, jejíž vznešenost zachycují dobové portréty, sestupuje v Příbězích do svého nejintimnějšího soukromí. Příběhy jsou svým způsobem filozofickým dílkem o hledání pravdy, o dobru a zlu v člověku a jeho boji o místo na slunci. Autorka přibližuje čtenáři historickou látku vypravěčským tónem a s humornou nadsázkou.

Další informace

Autor

ISBN

Rok vydání

Typ vazby

Počet stran

Autor

Berta Laufrová