Close

Vice výsledků

Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

Nové příběhy Staré dámy

Tomáš Macek

Literární reportáž ze 101. až 110. ročníku Tour de France

Kategorie: , ,
Typ vazby: pevná
Rok vydání: 2024
ISBN: 978-80-7260-607-8

Kniha navazuje na výpravnou publikaci Příběhy Staré dámy, které popisovaly reportážní formou první stovku ročníků nejslavnějšího cyklistického závodu světa, které se uskutečnily do roku 2013. Tentokrát se autor detailně věnuje poslednímu desetiletí Tour de France, jak je na vlastní oči coby reportér ve Francii zažil. Zároveň kniha nabízí pohled i na klíčové události dalších dvou největších cyklistických závodů Giro d’Italia a Vuelta a Espaňa, čímž vytváří plastický obraz cyklistického dění na třítýdenních závodech v celém tomto období.

Součástí knihy jsou životní příběhy největších hvězd Tour de France i unikátní osobní výpovědi všech českých cyklistů, kteří se v letech 2014–2023 Tour zúčastnili, v čele s Romanem Kreuzigerem, Leopoldem Königem a Zdeňkem Štybarem. Knihu doprovází bohatý fotografický materiál i výsledkový a statistický servis.

Další informace

Autor

ISBN

Rok vydání

Typ vazby

Autor

Tomáš Macek

Tomáš Macek (1968) vystudoval žurnalistiku na Karlově univerzitě v Praze. Od roku 2003 je sportovním redaktorem MF DNES, předtím pracoval devět let v redakci deníku Sport. Jako reportér se zúčastnil třinácti olympijských her, šesti letních a sedmi zimních. Na vrcholných akcích doprovází českou biatlonovou reprezentaci, působí rovněž na cyklistických závodech Tour de France, Giro d’Italia a Vuelta a España, o jejichž historii mu v nakladatelství PROSTOR vyšly knihy Příběhy Staré dámy a Příběhy Corsa Rosa. Nejslavnější období sportu, který se v krátkém časovém období prosadil mezi nejsledovanější v Česku, zachycuje autorova kniha o velkém biatlonovém boomu Příběhy biatlonového šílenství (PROSTOR 2020). Tomáš Macek na stránkách MF DNES a serveru iDNES.cz píše také o rychlobruslení a dalších zimních sportech, atletice, vodním slalomu nebo dějinách olympismu.