Close

Vice výsledků

Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

Mami, miluju

Od autora bestsellerů Raději zešílet v divočině a Jako v nebi, jenže jinak a držitele ceny Magnesia Litera

Aleš Palán

Anna Palánová

Libuše Jarcovjáková

597 

Vztah mezi matkou a dcerou patří k těm nejdůležitějším, ale také nejsložitějším.

Není skladem

Katalogové číslo: 9788072605644 Kategorie:
Počet stran: 224
Typ vazby: vázaná
ISBN: 978-80-7260-564-4

Vztah mezi matkou a dcerou patří k těm nejdůležitějším, ale také nejsložitějším.

Co dělat, pokud se mateřská láska vůbec nenastartuje a místo vřelosti přijde odmítnutí?

Jak se na vztahu mezi matkou a dcerou projeví, když do něj vstoupí vnější agrese? A naopak, jaké to je bát se devastujícím způsobem o svou dceru? Nechápat ji, ztrácet ji. Je to boj, ve kterém je dovoleno úplně všechno? Rány z takového střetnutí nelze jen tak zacelit.

Pětice dívek a žen, se kterými hovořili Aleš Palán a jeho dcera Anna, hledá svou cestu, jak se vypořádat s nákladem těžkostí. Jsou mladé, ale to, co mají za sebou, by vydalo na devět životů. Do těch jejich něco zasáhlo. Možná to byl osud, dispozice, jedno chybné rozhodnutí, hloupá souhra okolností. Poznamenalo to ženy samotné i vztahy, které navazují. Přesto jsou stále dcerami a některé z nich už také matkami. Navzdory všemu se pokoušejí vyslovit: „Mami, miluju.“ Navzdory všemu to samy potřebují slyšet.

Fotografie v knize jsou dílem Libuše Jarcovjákové.

Další informace

Autor

, ,

Edice

ISBN

Typ vazby

Počet stran

Autor

Aleš Palán

Publicista a spisovatel Aleš Palán (1965) je dvojnásobný držitel ocenění Magnesia Litera (za knižní rozhovory se samotáři Jako v nebi, jenže jinak a sborník Brnox, který připravil s Kateřinou Šedou), dvakrát byl na tuto cenu také nominován (za rozhovor s bratry Florianovými Být dlužen za duši a román Ratajský les). Rozhovor se šumavskými samotáři Raději zešílet v divočině (PROSTOR 2018) se stal bestsellerem a zvítězil v anketě Kniha roku Lidových novin, rozhovor s bratry Reynkovými Kdo chodí tmami byl oceněn výroční cenou Českého literárního fondu. Třikrát Palánova kniha zvítězila v anketě Katolického týdeníku Dobrá kniha roku. Covidové problematice se Palán věnoval jako editor charitativního sborníku Za oknem a v knižním rozhovoru s Janem Konvalinkou Spánek rozumu plodí příšery. Pozornost vzbudily jeho eseje Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět a Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět ještě líp. Zatím poslední knihou Aleše Palána jsou knižní rozhovory se ženami, které si v životě vytáhly černého Petra, jež vyšly pod názvem Nevidím ani tmu (PROSTOR 2021).

Anna Palánová

Anna Palánová (*1994) vystudovala Arts management na VŠE v Praze. Je zakladatelkou kulturní akce Na den pod zem. Podílela se na rozhovorech s pamětníky do knihy Ten den – 17. listopad 1989 (Kalich, 2019). Tvoří podcast Probořit zeď. V současné době žije v Kanadě.

Libuše Jarcovjáková

Renomovaná fotografka, dlouholetá středoškolská a vysokoškolská pedagožka Libuše Jarcovjáková (*1952) vytvořila svůj první zásadnější soubor Noční směna během práce v tiskárně v letech 1972–1976. Dokumentovala romskou a vietnamskou komunitu v Československu a také pražský T-Club, zaměřený na homosexuální menšinu. V roce 2017 vyšla její obsáhlá monografie Černé roky, pohybující se na pomezí literárního deníku a fotografické knihy. Asociace profesionálních fotografů České republiky jí udělila cenu Osobnost české fotografie za rok 2017. Výstavu Evokativ, s níž výrazně uspěla na slavném fotografickém festivalu Les Rencontres d‘Arles, označil deník The Guardian za nejlepší výstavu roku 2019. O dva roky později byla nominována na cenu Czech Grand Design za fotografie pro kampaň Činohry Národního divadla pro sezónu 2021/2022