Close

Vice výsledků

Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

Kamala Harrisová

Vlastní cestou

Dan Morrain

397 

Ostřílený novinář Dan Morain sledoval profesní a politický vývoj Kamaly Harrisové celých pětadvacet let, během nichž se zabýval právní problematikou a politickou situací v Kalifornii, a nyní předkládá první podrobný popis její výjimečné životní dráhy.

Není skladem

Katalogové číslo: 9788072605064 Kategorie: , Překladatel: Daniela Orlando
Originální název: Kamala’s Way. An American Life
Počet stran: 328
Typ vazby: vázaná
Rok vydání: 2021
ISBN: 978-80-7260-506-4

Ostřílený novinář Dan Morain sledoval profesní a politický vývoj Kamaly Harrisové celých pětadvacet let, během nichž se zabýval právní problematikou a politickou situací v Kalifornii, a nyní předkládá první podrobný popis její výjimečné životní dráhy.

Kamalu Harrisovou a její mladší sestru vychovala svobodná matka, která jako devatenáctiletá emigrovala z Indie za lepším vzděláním. S Kamaliným otcem, špičkovým profesorem ekonomiky pocházejícím z Jamajky, se rozešla, když bylo Kamale pouhých pět let. Kamala zdědila po obou rodičích smysl pro sociální spravedlnost. Po matce pak pracovní nasazení, cit pro detail, a především talent na procházení zavřenými dveřmi.

Po skromných začátcích v Oaklandu z ní vyrostla nezdolná, pohotová, chápavá a precizní žena – obávaná prokurátorka vyhlášená svými jízlivými průpovídkami a politička schopná šikovně zvládat nástrahy rozpolcené kalifornské politické scény.

Čtenář se seznámí s ambiciózní právničkou Kamalou, z níž se po vytrvalém úsilí stala první generální prokurátorka tmavé pleti v dějinách Kalifornie.

Seznámí se s Kamalou nadanou strategickým myšlením, jež se nebála jít v nemilosrdné kalifornské politice přes mrtvoly, ale v příhodnou chvíli uměla i jednat v rukavičkách. A objeví také Kamalu hazardérku, která odvážně kandidovala do Senátu Spojených států pouhých pět let po nástupu do funkce generální prokurátorky – a podpořila kandidaturu Baracka Obamy v době, kdy jeho vítězství nebylo ani zdaleka jisté.

Morain průběžně ukazuje, co Harrisová dělá, když se nikdo nedívá – zamilovává se v pozdním věku, stává se nevlastní matkou a stará se o málo známé členy své dlouholeté neformální politické rodiny, která vždycky věřila, že ji její osobitý styl vynese až na vrchol.

Dan Morain je americký novinář a spisovatel. Zabývá se kalifornskou státní správou, politikou a justičními otázkami už víc než čtyři desetiletí, mimo jiné působil sedmadvacet let v deníku Los Angeles Times a osm let v deníku Sacramento Bee, kde řídil komentářovou rubriku. Svůj první text o Kamale Harrisové publikoval už v roce 1994. V roce 2010 jako novinář pokrýval její cestu do funkce generální prokurátorky státu Kalifornie a později senátorky amerického Kongresu.

„Morainova dlouhodobá reportážní zkušenost s pokrýváním kalifornské politiky je patrná z každé strany textu… Úžasná četba pro každého, kdo se zajímá o politickou pouť Kamaly Harrisové vřazenou do dobového kontextu.“

BOOKLIST

„Autor … se čtenářem sdílí příběhy, které se odehrávají ve chvíli, kdy se nikdo nedívá. Neuchyluje se při tom k bulvárnosti a hledání senzací, a namísto toho nabízí pečlivý, upřímný a čtivý výklad o naší nové druhé nejvyšší političce. Takže pokud máte pocit, že o ní ještě nevíte dost, zařaďte biografii Kamala Harrisová. Vlastní cestou na seznam knih, které si musíte přečíst – bude to výborný další krok k seznámení se s touto výjimečnou osobností.“

Další informace

Autor

Originální název

Edice

Počet stran

Rok vydání

Pořadí vydání

Překladatel

ISBN

Typ vazby

Autor

Dan Morrain