Close

Vice výsledků

Generic selectors
Přesná shoda
Vyhledat v názvu
Vyhledat v anotaci
Post Type Selectors
product
Filtrovat dle žánru
Ohlasy médií

Maxim Osipov

Maxim Osipov (1963) je kardiologem a zároveň oceňovaným autorem povídek, esejů a dramat, včetně rozhlasových. Na počátku 90. let byl výzkumným pracovníkem na Kalifornské univerzitě v San Franciscu. Po návratu do Moskvy pokračoval v lékařské praxi, coby spoluautor se podílel na knize klinické kardiologie a založil nakladatelství Practica, které se specializovalo na lékařský, hudební a teologický materiál. Po přestěhování do Tarusy, města vzdáleného 101 kilometrů od Moskvy, začal Osipov pracovat v místní nemocnici. Založil také charitativní nadaci, která má zajistit přežití nemocnice a zlepšit její úroveň péče.

Jako literát debutoval časopisecky v roce 2007 lyrickým esejem o svých zkušenostech z Tarusy. Od té doby vydal několik beletristických i jiných knih a jeho díla byla přeložena do bezmála dvacítky jazyků. Sbírkou Kámen, nůžky, papír a jiné povídky prorazil též na anglickojazyčném trhu.

Žil, psal a vykonával lékařskou praxi v Taruse až do března 2022. Po ruské invazi na Ukrajinu opustil Rusko. Nejprve cestoval do Arménie a poté se usadil v Německu.

Zobrazen jediný výsledek