Ve dnech 4. až 6. 7. 2022 je redakce uzavřena. Děkujeme za pochopení a přejeme příjemné dny.

Lubomír Martínek

Žhavá novinka Nomad's Land

Nomad's Land

Lubomír Martínek

 
„Následující texty vznikaly nezávisle na sobě, někdy na cizí podnět, jindy pouze jako pokus pojmenovat cosi, co se vnucovalo s rostoucí naléhavostí a čeho jsem se mohl zbavit pouze pošpiněním papíru. Formu esejí na sebe vzaly patrně díky původnímu významu tohoto slova, tj. pokus. Představují tedy především svědectví slabosti, jež si nedokáže odepřít zprávu o krajinách, o něž při svých blouděních zavadila.“

Nelze objednat
brožovaná, 208 stran
Cena e-shop 0,- Kč

 
Žhavá novinka Opilost z hloubky

Opilost z hloubky

Lubomír Martínek

 

Román zpracovává novým způsobem téma emigrace a domova. Návrat do rodné země bývá často považován za sen každého, kdo ji byl z nějakých důvodů přinucen opustit. Že tomu tak ve všech případech nemusí být, je ústředním motivem autorovy prózy.


Nelze objednat
brožovaná, 224 stran
Cena e-shop 0,- Kč

 
Žhavá novinka Palimpsest

Palimpsest

Lubomír Martínek

 
Kniha volně navazuje na Martínkovu sbírku textů Nomad's Land. Jeho pokus (v původním slova smyslu) nastínit imaginární portréty cizince, nomáda a blouda, je autorovou završující úvahou o svém věčném putování a nesamozřejmosti lidské existence na konci tohoto století.

Nelze objednat
vázaná, 176 stran
Cena e-shop 0,- Kč

 
Žhavá novinka Quiproquo

Quiproquo

Lubomír Martínek

 

Prudký úbytek „já“ je poměrně frustrující zážitek. Zjištění, že člověk je více jazykem „mluven“, než jím mluví, může mít dalekosáhlé následky, protože jazyk se proměňuje z prostředku domluvy v tkáň, z níž osobnost vyrůstá. Poznání závislosti na nástroji, o němž se člověk domnívá, že je víceméně v jeho moci, je však nezbytným předpokladem k dalšímu kroku do neznáma.

Skladem: 8 ks


Koupit
vázaná, 148 stran
Běžná cena 149,- Kč
Cena e-shop 104,- Kč